Sadbu doporučujeme ihned po nákupu - ideálně již začátkem září - rozloupat na stroužky a namořit Sulkou, která zničí všechna vývojová stádia vlnovníku česnekového. Nebo použít sadu - Zdravý česnek.
česnek se vysazuje co nejpozději před zámrazem v listopadu a prosinci do sponu 10 x 30 cm. Hloubka výsadby asi 7 cm. Česnek nesnáší přímé hnojení čerstvým hnojem. Půdu tedy můžete pohnojit kompostem, nebo výborný je také cererit na cibuli a česnek
3. Jaro
Jestliže na jaře česneku žloutnou špičky listů, bývá to způsobeno nedostatkem dusíku.
Pokud je tedy půda chudá na dusík, lze porost přihnojit ve třech dávkách ledkem vápenatým cca 10g/m2. Nedostatek dusíku v rostlině však může být způsoben i stresem rostliny (např.kvůli velkým výkyvům teplot, teplotními nebo srážkovými extrémy.)
V takovém případě může být v půdě dusíku dostatek, ale jeho příjem rostlinou je blokován. Pak je vhodné přidat dusík hnojivem na list - výborný je Kristalon start či rozpustná močovina.
Další práce během vegetačního období : Během růstu je důležité udržovat porost v bezplevelném stavu a půdu mělce prokypřovat. Při velkém nedostatku vláhy je vhodné zavlažovat.
Pozor - pokud váš česnek začne kvést - je nutno odstranit květenství co nejdříve, jakmile se objeví mezi listy. Pokud květy neodstraníte, sníží se vaše výnosy.
4. Sklizeň
Od začátku června je možné rané odrůdy sklízet nazeleno. Celková sklizeň začíná od začátku července . Paličáky se sklízí v době, kdy mají ještě 5 dužnatých listů, nepaličáky začínáme sklízet ve stavu, kdy má polovina porostu polehnou nať.
Sušíme ve stínu v místě s dostatečným prouděním vzduchu.